WASSILY KANDINSKY. Efter, komposition, farvelitografi, monogram signeret og dateret 19 i trykket, nummereret med blyant 224/300.

590100. WASSILY KANDINSKY. Efter, komposition, farvelitografi, monogram signeret og dateret 19 i trykket, nummereret med blyant 224/300.

Billedareal 33,5 x 45,5 cm.

Lidt gulnet. Ikke undersøgt uden for rammen.

Kunstner/designer

Wassily Kandinsky (1866–1944)

Få foretaget en gratis vurdering!

Billedareal 33,5 x 45,5 cm.

Kunstner/designer

Wassily Kandinsky (1866–1944)

Antal besøg: 1.588