TENORGUITAR, Levin, serienummer 73526, 1930'erne.

579337. TENORGUITAR, Levin, serienummer 73526, 1930'erne.

Stemplet "Herman Carlson Levin Musikinstrumenfabrik Göteborg".
Længde ca 91 cm. Kropslængde ca 45,5 cm.

Slitage, revner/skader, reparationer, ridser. Trænger til renovering. Der mangler strenge.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 4.698