579337. TENORGUITAR, Levin, serienummer 73526, 1930'erne.
Stemplet "Herman Carlson Levin Musikinstrumenfabrik Göteborg".
Længde ca 91 cm. Kropslængde ca 45,5 cm.
Slitage, revner/skader, reparationer, ridser. Trænger til renovering. Der mangler strenge.