OPAL OG DIAMANT.

OPAL OG DIAMANT.
559327. OPAL OG DIAMANT.

Denne fine opal- og DIAMANT er stemplet i 18 karat gult guld.

Ringen har en central ovalskåret hvid opal i fin kvalitet, som måler cirka 12 mm gange 8 mm.

Omkring opalen er der fjorten runde brillantslebne diamanter og to firkantede diamanter, en på hver side af opalen.

Karatvægten af opalen er cirka 3 ct.

DIAMANT vægt er cirka 0,95 ct.

Diamanterne er VS-kvalitet.

Diamantfarven er cirka GH.

Ringstørrelsen er M 1/2 Ringens vægt er 5,1 gram.

Brugt/godt.

Få foretaget en gratis vurdering!
559327. OPAL OG DIAMANT.

Diamanterne er VS-kvalitet.

Diamantfarven er cirka GH.

Brugt/godt.

Antal besøg: 1.499