558905. SHIAVAX CHAVDA. Stilleben, olie på Panel, signeret og dateret 1942.
Ca. 62 x 46,5 cm Tekstetiket på verso: Titel - Stilleben Kunstnerens navn - SD Chavda-adresse - Ava Chambers 52 71 Metro Cinema Dhobi Talao Bombay Pris -RS- 350.