SKÅLE, 2 stk, porcelæn, Kina.

SKÅLE, 2 stk, porcelæn, Kina.
55076. SKÅLE, 2 stk, porcelæn, Kina.

Under glasur blå.
Skåldekoration af landskab, diameter 17, højde 6,5 cm.
Skåldekoration af druer, diameter 16, højde 7 cm.

Brugsslitage, mindre ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Under glasur blå.

Brugsslitage, mindre ridser.

Antal besøg: 970