VÆRDIGHEDSAUKTION: HEMMELIG KASSE TEMA 19./20. ÅRHUNDREDE.
535153. VÆRDIGHEDSAUKTION: HEMMELIG KASSE TEMA 19./20. ÅRHUNDREDE.
Æsken indeholder flere genstande, end ledetrådene henviser til.
Solgt til gavn for Læger uden Grænser Læger uden Grænser/Médecins Sans Frontières (MSF) blev startet i 1971 i Paris af en gruppe læger og journalister. De mente, at der var brug for en uafhængig hjælpeorganisation, der udtalte sig om overgreb og overgreb og satte folk før politik. I dag arbejder Læger Uden Grænser i over 60 lande rundt om i verden. Som en medicinsk humanitær organisation redder de liv og afhjælper nød, hvor behovene er størst. De hjælper mennesker, der er ramt af kriser, krige og naturkatastrofer, uanset politisk holdning, religion eller etnicitet.
Læger uden GrænserI år fylder Kolonn Auktionshus 10 år , som en del af dette vil vi - i løbet af 2016 - bortauktionere forskellige genstande til fordel for forskellige velgørenhedsprojekter og velgørende organisationer .
Uafprøvet, slitage, skader, reparationer, manglende dele forekommer Fortrydelsesretten gælder ikke åbnet æske/brudt emballage.