Vase, glas, Bertil Vallien Art Coll. skilt. Vase, grøn med hvide striber, usigneret. Skål, blågrøn, ossign. Maksimal højde ca. 23 cm.
Brugsslitage. Mindre Kantstødt på skål på fod.