51895. REJSEÆSKE, Aucoc Ainé, Paris, Frankrig, 1800-tallet.
Hårdttræ. Indgraverede indlæg og lister i messing. Ædelt monogram på låget.
Længde 36, bredde 27, højde 18 cm.
Brugsslitage, dele af interiør mangler/udskiftes. Revne i låg. Skader på finer og messingindsats.