REMMARE, 14 stk., grønt og rødt glas, Reijmyre, 1900-tallet.

516842. REMMARE, 14 stk., grønt og rødt glas, Reijmyre, 1900-tallet.

6 grønne glas.
8 røde glas.
Højde 17 cm.

Brugsslitage. Et glas med en Kantstødt ved munden. Fodnøg. Et rødt glas mangler dekorationer på den øverste del af bunden.

Få foretaget en gratis vurdering!

6 grønne glas.
8 røde glas.
Højde 17 cm.

Antal besøg: 1.311