ÆSKE, sterlingsølv og emalje, Bruder Frank, Wien, Østrig og engelske importfrimærker, 1920'erne.
51684. ÆSKE, sterlingsølv og emalje, Bruder Frank, Wien, Østrig og engelske importfrimærker, 1920'erne.
Æske i sterlingsølv og grøn emalje. Dekoration på låget af det afskårne ben i form af dansende kvinder. Forgyldt indvendigt.
Stemplet: BF Sterling, importstempler London og Dunhill London Foreign.
Længde 8, bredde 5,5, højde ca. 1,5 cm.
Mindre slitage, mindre buler i bunden, benarbejde med misfarvninger, gavegravering på indersiden af låget.