TRÆRELIEF med gudinde og hellige symboler.

51165. TRÆRELIEF med gudinde og hellige symboler.

Skær fra ét stykke. Længde 44, bredde 13, højde 92 cm Herkomst: Bragt til Sverige i begyndelsen af det 20. århundrede under ingeniørarbejde på jernbanen i Indien/Pakistan.

Slitage, dekorative skader, revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.377