JUKKA VÄNTTINEN. Mezzotryk, 2 stk, "Raskolnikov's Wind", "Intarsia", signeret, dateret og nummereret.
503050. JUKKA VÄNTTINEN. Mezzotryk, 2 stk, "Raskolnikov's Wind", "Intarsia", signeret, dateret og nummereret.
"Raskolnikovs vind", signeret og dateret (82), og nummereret (20/50).
Billedareal 50 x 33 cm.
"Intarsia", signeret og dateret (83), og nummereret (24/50).
Billedareal 50 x 36 cm.
"Intarsia" stødmærker og en del gulning, og i ramme med knust glas. "Raskolnikov's Wind" ikke undersøgt ude af ramme.
Billedareal 50 x 33 cm.
Billedareal 50 x 36 cm.