JOKE GLAS, 18. århundrede.

JOKE GLAS, 18. århundrede.
498303. JOKE GLAS, 18. århundrede.

Konisk form over udvidet base; den svingende rand med en poleret linseformet kant indeholdende små huller med ujævne mellemrum, væggen med en dybt skåret, frostet dekor af en delfin i bølger på en bladdekoreret konsol, et solmotiv på bagsiden. Farveløst glas. H. 9,5 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunstauktionshaus Schlosser Forum
Adresse

Karolinenstraße 11
96049 Bamberg
Tyskland

Placering
Kunstauktionshaus Schlosser
Antal besøg: 915