493176. THEODOR LINDBERG. Nøgenstudie, olie på lærred, dobbeltsigneret, anden halvdel af 1800-tallet.
Cirka 65 x 54 cm.
Gustaf Theodor Lindberg var bror til arkitekt Oskar Lindberg (1852-1916).
Se også disse meddelelser.
Manglende ramme. Lærredsskader med reparationer og retoucheringer. Have på. Pletter.