THEODOR LINDBERG. Nøgenstudie, olie på lærred, dobbeltsigneret, anden halvdel af 1800-tallet.

493176. THEODOR LINDBERG. Nøgenstudie, olie på lærred, dobbeltsigneret, anden halvdel af 1800-tallet.

Cirka 65 x 54 cm.

Gustaf Theodor Lindberg var bror til arkitekt Oskar Lindberg (1852-1916).

Se også disse meddelelser.

Manglende ramme. Lærredsskader med reparationer og retoucheringer. Have på. Pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Cirka 65 x 54 cm.

Se også disse meddelelser.

Antal besøg: 2.030