SERVICE, ca 46 dele, "Berså" Stig Lindberg Gustavsberg.

481080. SERVICE, ca 46 dele, "Berså" Stig Lindberg Gustavsberg.

5 flade tallerkener, diameter 24 cm.
11 små tallerkner, 21 cm.
14 tallerkener, 17,5 cm.
4 kaffekopper med 1 underkop.
2 afrundede kaffekopper med 4 underkopper.
2 skåle, diameter ca. 17 cm.
1+1 skål, diameter 12,5 - 20 cm.
3 æggekopper.
1 kvadratisk skål, ca 12,5 x 12,5 cm.
Kande, højde 12,5 cm.
Serveringsfad, længde ca 31,5 cm.

Slitage, glasurridser/tab, fabrikationsfejl. Enkeltdele med misfarvning, revner og Kantstødt. Ikke ny produktion.

Få foretaget en gratis vurdering!

11 små tallerkner, 21 cm.
14 tallerkener, 17,5 cm.
4 kaffekopper med 1 underkop.
2 skåle, diameter ca. 17 cm.
3 æggekopper.
Kande, højde 12,5 cm.

Antal besøg: 1.497