47697. Sæt OG BORDLAMPER, 5 stk, 1900-tallet.
3 loftslamper, inklusive jugendstil dekoreret med kirsebær.
2 bordlamper, heraf en petroleumslampe.
Bordlampe maks. højde inkl lampefod, 35 cm.
Brugsslitage, enkelt prisme mangler, petroleumslampe konverteret til el og med beskadiget skærmholder.