KNIV, samisk håndværk, rensdyrhorn, monogram signeret.

474050. KNIV, samisk håndværk, rensdyrhorn, monogram signeret.

Klinge mærket "Brusletto Geilo Made in Norway".
Længde eksklusiv kar ca 19 cm.

Mindre slitage. Sandsynlig fremstilling på kar. Revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.982