Vedhæng, 18 karat guld med emalje, diamanter og perler, art nouveau, Europa, tidligt 20. århundrede.

472505. Vedhæng, 18 karat guld med emalje, diamanter og perler, art nouveau, Europa, tidligt 20. århundrede.

Vedhæng i form af en gren med løv, dekoreret med emalje i varierende nuancer, bånd af forskelligt slebne diamanter på anslået 0,12 ct og perler.
Muligvis spor af svensk importstempel på ring.
Højde ca 6 cm.
Vægt ca 9,4 gram.

Der mangler en perle. Emaljeskader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca 6 cm.
Vægt ca 9,4 gram.

Antal besøg: 727