FLINTLOCK-MUSKET FRA DET 19. ÅRHUNDREDE.

4619062. FLINTLOCK-MUSKET FRA DET 19. ÅRHUNDREDE.

Flintlock-musket fra 1800-tallet, tønde med London-afmærkede mærker, messingmøbler, fuldlager af træ, stangplade stemplet '1586', samlet længde 147 cm.

Tønde og låseplade udhulet, dytter og banker på træværket, actionstramt, haner og holder i begge positioner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 366