OTTO VON RUPPERT, slotskompleks foran bjerge.

461344. OTTO VON RUPPERT, slotskompleks foran bjerge.

Otto von Ruppert, 1841 Waldshut - 1923 München. Slotskompleks foran en bjergkæde. Olie/lærred, indrammet, signeret og dateret O. v. Ruppert 98. Verso utydelig. vedr. H x B ca. 68x47 cm.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Kunst & Auktionshaus Walter Ginhart
Adresse

Steinmetzpl. 2-3
83684 Tegernsee
Tyskland

Placering
Ginhart
Antal besøg: 727