461344. OTTO VON RUPPERT, slotskompleks foran bjerge.
Otto von Ruppert, 1841 Waldshut - 1923 München. Slotskompleks foran en bjergkæde. Olie/lærred, indrammet, signeret og dateret O. v. Ruppert 98. Verso utydelig. vedr. H x B ca. 68x47 cm.