Armbåndsur, urværk Harley cal. 672, urskivediameter ca 17 mm. Armbånd stemplet ÄSA Stockholm 1968, bredde 8 mm.
Længde ca 20,5 cm.
Totalvægt inklusive værker ca 26,4 gram.
Hus med kraftig slitage. Samling til armbånd af guld dobbelt.
Længde ca 20,5 cm.