457133. JEAN DESPUJOLS. Portræt af en tysk pige ved navn Ady, blandede medier på Panel, tekst, signeret og dateret 1923 (?)
Ca 35 x 27 cm.
Tekst på fransk, sandsynligvis som en souvenir fra et ophold i Rom.
Ujævnt/fugtskadet Panel med huller efter montage. Revner i Panel. Pletter. Oramad.