JEAN DESPUJOLS. Portræt af en tysk pige ved navn Ady, blandede medier på Panel, tekst, signeret og dateret 1923 (?)

457133. JEAN DESPUJOLS. Portræt af en tysk pige ved navn Ady, blandede medier på Panel, tekst, signeret og dateret 1923 (?)

Ca 35 x 27 cm.

Tekst på fransk, sandsynligvis som en souvenir fra et ophold i Rom.

Ujævnt/fugtskadet Panel med huller efter montage. Revner i Panel. Pletter. Oramad.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ca 35 x 27 cm.

Antal besøg: 1.244