454878. KAFFE/MOCCASERVICE, 21 stk., porcelæn, Hotel Knaust, Sundsvall, Gustavsberg, Karlskrona. Første halvdel af det 20. århundrede.
8 fade, diameter 13 cm. (Gustavsberg) 4 kopper, diameter 8 cm. (Gustavsberg) 9 kopper. (Åke Blomquist/Karlskrona).
2 kopper med hårgrænser, (Karlskrona) . Brugsslitage, slidt indretning. Afvigende farve på varer.