Silkeborg, udtrækkeligt spisebord, Danmark, 1960'erne.

4542077. Silkeborg, udtrækkeligt spisebord, Danmark, 1960'erne.

Massiv teakramme, bordplade og udtrækkelige plader (hver B. 50 cm) lavet af massivt træ og fineret med teaktræ.

Højde 71 cm, diameter 100 cm.

Blegnet rund bordplade. Tegn på slid og ridser på steder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 71 cm, diameter 100 cm.

Antal besøg: 699