EINAR BÄCKSTRÖM. LOFTSLAMPE, messing, Einar Bäckströms metalvarufabrik, 1950'erne.

4526634. EINAR BÄCKSTRÖM. LOFTSLAMPE, messing, Einar Bäckströms metalvarufabrik, 1950'erne.

Perforeret messing. Indvendigt betrukket med stof.
Højde: ca. 90 cm
Diameter: 26 cm.

Brugsslitage, ridser. Mindre pletter inde i lampeskærmen. Ikke funktionelt testet.

Tema

In the light of the lamp

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde: ca. 90 cm
Diameter: 26 cm.

Tema

In the light of the lamp

Antal besøg: 395