Foldebord, mahogni, empirestil, 20. århundrede.

4517541. Foldebord, mahogni, empirestil, 20. århundrede.

Rektangulær form med blomsterintarsia-indretning, to klapper på kortsiderne, længde udfoldet ca. 133,5 og foldet ned 92,5 cm, bredde 73 og højde 76,5 cm.

Noget slitage, mærker, pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 186