CARL-HARRY STÅLHANE. Vase, Rörstrand, unik, stentøj.

4513196. CARL-HARRY STÅLHANE. Vase, Rörstrand, unik, stentøj.

Præget indretning, romb og foret dekor, Signeret og dateret -58.

Højde 29.

Stabil uden glasur fra fremstillingen.

Kunstner/designer

Carl-Harry Stålhane (1920–1990)

Tema

Eclectic & Decorative

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 29.

Kunstner/designer

Tema

Eclectic & Decorative

Antal besøg: 770