Sæt , 26 stykker, Iittala, inklusive Tapio Wirkkala og Timo Sarpaneva, anden halvdel af det 20. århundrede.
449912. Sæt , 26 stykker, Iittala, inklusive Tapio Wirkkala og Timo Sarpaneva, anden halvdel af det 20. århundrede.
11 skåle, "Padaar", T. Wirkkala, diameter 11 cm 1 skål, "Padaar", T. Wirkkala, diameter 19 cm 1 skål, diameter 16 cm 2 lysestager, "Festivo", Timo Sarpaneva, signeret TS, højde 18, 5 cm 4 glas, T. Wirkkala, højde 8,5 cm 6 glas, "Kekkerit", Timo Sarpaneva, højde 9 cm 1 kande, mærket Iittala, højde 22,5 cm.