CARL FREDRIK SESEMAN. Kop, sølv, Arboga, 1799.

4483091. CARL FREDRIK SESEMAN. Kop, sølv, Arboga, 1799.

Carl Fredrik Seseman aktiv 1781-1819. Sølv, indvendig forgyldt. Konisk form, vertiginøs indretning i form af medaljoner og bladløkker. Fod med drejede knoer. Diameter 10,5, højde 22 cm. Vægt 372 gram.

Mindre slitage. Mindre buler, let ujævn form.

Tema

Formstad's Selected

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Formstad's Selected

Antal besøg: 659