MARIANNE WESTMAN. Service Elisabeth, Rörstrand.

4475355. MARIANNE WESTMAN. Service Elisabeth, Rörstrand.

10 Middagstallerkener, diameter 15 cm.
Kande
6 Middagstallerkener, diameter 27 cm.
8 Morgenmadskåle.
Mindre kande
2 skåle
7 kaffekopper med 9 tønder.
Serveringsskål
2 serveringsfade, længde 30-37 cm.
Skål nyt køkken.

Overfladeslitage, ridser.

Kunstner/designer

Marianne Westman (1928–2007)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kande
8 Morgenmadskåle.
Mindre kande
2 skåle
7 kaffekopper med 9 tønder.
Serveringsskål
Skål nyt køkken.

Overfladeslitage, ridser.

Kunstner/designer

Marianne Westman (1928–2007)

Antal besøg: 504