4472266. EN VICTORIANSK AMBROTYPE.
Indbygget i en udskåret ibenholt kasse, der viser en hjort og hjorte, interiøret med et plysforet interiør og et fotografi af en dame i forgyldt metalbeslag, 8,5 cm bred, 10 cm høj.
Brændt hul på indersiden af ambrotypen, etui i god almen stand.