445361. PIEDESTAL, keramik og træ, første halvdel af det 20. århundrede.
Keramisk piedestal stemplet Höganäs i form af et rør, manglende bund, løs træplade. Malet med dekoration af blomster.
Samlet højde ca 84 cm.
Slid, Kantstødt/afvisning. Slået skive.