4452061. ET VICTORIANSK VALNØDBAROMETER.
Med et ur med forsølvet urskive over et termometer og porcelænsbarometer urskive, med messingplade nedenunder dateret 1885, 111 cm lang.
Messingpladen er slidt med gnidt skrift, nogle mindre mærker og forventet slid, hjulhåndtag mangler, let løst glas til uret.