HERBERT HIRCHE. Skrivebord, „Top Program“, Rio palisander og aluminium, 1960'erne/70'erne.

4451810. HERBERT HIRCHE. Skrivebord, „Top Program“, Rio palisander og aluminium, 1960'erne/70'erne.

Design af Herbert Hirche omkring 1967 for Christian Holzapfel. Støbt aluminiumsramme, Rio palisanderkrop, døre og skuffer.

ca. H 73,5 cm, B 200 cm, D 100 cm

CITES-certifikat er inkluderet. Eksporttilladelse kræves til eksport uden for EU.

Tegn på alder og brug. ridser, finerskader i forskellige områder. Plastindsats med fliset hjørne. Der er ingen nøgler.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 788