AKVAMARIN & DIAMANT DRÅBERRING.

4447576. AKVAMARIN & DIAMANT DRÅBERRING.

En 9 karat hvidguld (stemplet) ring med en dråbeformet/pæreformet akvamarin omgivet af en glorie af runde, briljantslebne diamanter og diamantsatte skuldre.

Akvamarin - pæreskåret med en omtrentlig total karatvægt på 0,71 ct.
Diamanter- 40 individuelle sten med en omtrentlig total karatvægt på 0,36 ct
Diamantfarve - H-I
Diamantklarhed - God SI - I

Denne ring kommer i en displayboks

Ringstørrelse - UK: N, EU: 54
Ringvægt - 1.55gm
Kassevægt - 35.65gm
Samlet vægt - 38.20gm.

Som ny.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diamantfarve - H-I
Diamantklarhed - God SI - I

Ringstørrelse - UK: N, EU: 54
Ringvægt - 1.55gm
Kassevægt - 35.65gm
Samlet vægt - 38.20gm.

Som ny.

Antal besøg: 246