Rörstrand, servise, 40+1 stk. „Ostindia“.

4427223. Rörstrand, servise, 40+1 stk. „Ostindia“.

14 spiseplader, diameter ca. 25
6 forretter tallerkener, ca. 21 cm.
6 tilbehør, diameter ca. 18 cm.
5 kaffekopper med underkop + 1 ekstra underkop.
3 tekopper med underkop
2 skåle, diameter ca. 13 cm.
2 ovale serveringsfade, længde ca. 24-27 cm.
Serveringsfad, længde ca. 31 cm.
Skål på fod, diameter ca. 25 cm.

Brugsslitage. forskellige årgange, ridser, 1 spiseplade med chips nedenunder.

Få foretaget en gratis vurdering!

3 tekopper med underkop
2 skåle, diameter ca. 13 cm.

Antal besøg: 903