4427010. TRE SENGEKAMMODER (3).
To sengekister i teak fra midten til slutningen af det 20. århundrede, en med en etiket til G Plan, og en kommode med fem skuffer i smalle proportioner, den højeste måler 103 cm x 50,5 cm x 46 cm. (3).
Den ene med kraftigt slid og et ringmærke til toppen, de andre med forventet slid og mærker, nogle ridser.