Leitz Wetzlar Makro - Elmarit - R 1,2,8/60mm 2 kamversion (SN 3336322) fra 1984.
Macro - Elmarit - R 1.2,8/60mm er en meget universel linse med en minimal fokuseringsafstand på 27 cm
Bemærk: Bagcoveret mangler.
Dimensioner: 62,3 mm, diameter 67,5 mm, vægt: 400 g.
Linsen er i brugt stand med små ridser hovedsageligt på filterringen. Rammen er fri for olie, Ring- og Focus-skodder kører fejlfrit. Linserne er fri for ridser og fongus.
Stockholms Auktionsverk Hamburg garanterer ikke funktionalitet.
Bemærk: Bagcoveret mangler.