SØLVGENSTANDE, 4 stk.

SØLVGENSTANDE, 4 stk.
4418886. SØLVGENSTANDE, 4 stk.

1 sølvbæger på 3 kuglefødder, siselleret planteindretning, navnegravering
Stemplet 830, kattefod
Højde ca. 10 cm

1 sølvtrofæ, forgyldt indvendigt, plisseret kant, gravering
Stemplet K.Andersson, kattefor, C8 (1929)
Geleret ca. 9 cm

1 sølvtrofæ, gravering
Stemplet GAB, kattefod, D8 (1930)
Højde ca. 6,2 cm

1 lille sølvskål, forgyldt indvendigt, gravering
Højde ca. 3 cm

Samlet vægt ca. 194 gram.

Overfladesigning
Gravering.

Få foretaget en gratis vurdering!

Stemplet 830, kattefod
Højde ca. 10 cm

Geleret ca. 9 cm

1 sølvtrofæ, gravering
Højde ca. 6,2 cm

Højde ca. 3 cm

Samlet vægt ca. 194 gram.

Overfladesigning
Gravering.

Antal besøg: 201