MAX HERZOG (1889-1962). havlandskab.

4418759. MAX HERZOG (1889-1962). havlandskab.

Max Herzog (1889-1962), havlandskab, olie på lærred på panel, signeret og dateret dårligt læseligt, ca. 41 x 50 cm, med ramme ca. 52 x 62 cm.

Max Herzog arbejdede som blomstermaler i Amerika.

PROVENIENCE: Nordrhein-Westfalen privat samling (fra kunstnerens familie).

Mindre tegn på slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre tegn på slid.

Antal besøg: 309