Sæt ALLMOGE, 7 dele, træ inkl. fejekasser, 1800/2000 årh.

441851. Sæt ALLMOGE, 7 dele, træ inkl. fejekasser, 1800/2000 årh.

To kasser med knytnæver.
Mindste fejekurv dateret 1805.
En børste i form af en skakbrik.
Højde 6 - 14,5 cm.

Slid, beskadigelse.

Få foretaget en gratis vurdering!

To kasser med knytnæver.
Højde 6 - 14,5 cm.

Slid, beskadigelse.

Antal besøg: 743