4410178. PETER SYLVESTER (1937-2007). Vejret i april.
Peter Sylvester (1937-2007), aprilvejr, ætsning i blåt, 1973, signeret, dateret, nummereret og med titel, eksemplar 9/120, ca. 17 x 41 cm, indrammet bag passepartout og glas, med ramme ca. 32 x 56.