SCHATULL på benstativ, barok ca. 1700.

4405890. SCHATULL på benstativ, barok ca. 1700.

Egetskiste med sølvmalet jernbeslag, låsebeslag dateret 1691.

Længde 55 x bredde 49 x højde 66 cm.

Alder og brugsrelateret slid med mærker og ridser. Revner. Beslag med rustlim og korrosion.
Låg med repareret revne. Senere benposition samt lysboks,
Låse mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Låse mangler.

Antal besøg: 288