O'DONNELL, PETER (tekst); HOLDAWAY, JIM & ROMERO, ENRIQUE (billedet). I Modesty Blaise + Modesty Blaise 2-12 (9-11 mangler). Stockholm, Alvglans, 1983-99.
4:o. 305 x 222 mm. Ubetydeligt slidte originale papstropper. 8 bind.
Mere kom ud. Hvert bind åbner med essays om forfatterne og seriens historie.
Ikke fuldt gennemgået, Brugsslitage.