LOVIS CORINTH (1858-1925). mor og barn.

4398693. LOVIS CORINTH (1858-1925). mor og barn.

Lovis Corinth (1858-1925), mor og barn, ætsning, 1911, signeret, på bagsiden med kopi af konfirmation fra Galerie Boisserie, Köln dateret 9.2.1976, 21 x 14 cm, indrammet bag passe-partout og bag glas, med ramme ca. 54 x 43 cm

Liste over værker: Schwarz 60.

Ikke indrammet, undersøgt. Nederst, forskellige navne fra andres hænder.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 156