CARIN NILSON. (1884-1973) Skulpturer, 4 stk. Gips. "Øst", "Vest", "Nord" og "Sol". Signeret og delvist dateret 1944.

439800. CARIN NILSON. (1884-1973) Skulpturer, 4 stk. Gips. "Øst", "Vest", "Nord" og "Sol". Signeret og delvist dateret 1944.

Vest fra 1944. Sunna patineret.
Højde 22, 23, 29 og 35,5 cm.

Overfladeslitage. Kantstødt. Snavset.

Kunstner/designer

Carin Nilson (1884–1973)

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 22, 23, 29 og 35,5 cm.

Kunstner/designer

Carin Nilson (1884–1973)

Antal besøg: 910