EUGEN TROST. Tekopper, „Standard“, Upsala-Ekeby/Gefle.

4393068. EUGEN TROST. Tekopper, „Standard“, Upsala-Ekeby/Gefle.

2 kopper med 1 tønde.

Højde 8 cm
Skålens diameter 16 cm.

Overfladeslitage, ridser, glasskraber/flis.

Kunstner/designer

Eugen Trost (1898–1983)

Få foretaget en gratis vurdering!

2 kopper med 1 tønde.

Højde 8 cm
Skålens diameter 16 cm.

Kunstner/designer

Eugen Trost (1898–1983)

Antal besøg: 437