4392815. Juletræ, Blekingestake, malet træ, 20. århundrede.
Candelabra, med fire lette arme.
Dekorelementer i form af heste og fugl.
Total højde ca. 60, bredde 36 cm.
4 stearinlys manchetter medfølger.
Brugsslitage, spåner, malingstab. Indretningæbler mangler.