Juletræ, Blekingestake, malet træ, 20. århundrede.

4392815. Juletræ, Blekingestake, malet træ, 20. århundrede.

Candelabra, med fire lette arme.
Dekorelementer i form af heste og fugl.
Total højde ca. 60, bredde 36 cm.
4 stearinlys manchetter medfølger.

Brugsslitage, spåner, malingstab. Indretningæbler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 296