Kaffestel 3 dele, WMFM, kandehøjde 31 cm.
Bakke, GAB, 25 x 42 cm.
6 snapseglas, emaljeret indvendigt, W & S Blackinton, højde 9,5 cm.
2 saltkar, i form af svaner, mærket Italien, højde 8 cm.
Varierende slitage og ridser. Kaffeservice med graveringer. Sandpipersvaner med let skæve vinger.
Bakke, GAB, 25 x 42 cm.