Sæt , 6 dele, inkl. Orrefors G Cyrén og V Lindstrand.

43775. Sæt , 6 dele, inkl. Orrefors G Cyrén og V Lindstrand.

Skål og fad, Mats Jonasson, 32,5 cm.
Skål, Orrefors, Gunnar Cyren, rutsjebane 20, højde 13 cm.
Vase, Orrefors, Vicke Lindstrand, højde 19,5 cm.
Karaffel, Orrefors, tot højde 26 cm.
Skål, Orrefors Vicke Lindstrand, dia 27 cm.

Skål Orrefors højde 13 med jubilæumsgravering. Skål V Lindstrand med mindre produktionsboble. Brugsslitage, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.118